APXE100ARA121MF61G
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
APXE100ARA121MF61G
Description : APXE100ARA121MF61G United Chemi-con 120uF 10V Aluminum Polymer Capacitors Radial, Can - SMD6.3x6.1mm
Stock : 500000 PCS
MOQ : 1000PCS
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Series : NPCAP™-PXE
Part Status : Active
Type : Aluminum - Polymer Capacitors
Capacitance : 120 uF
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 10 V
ESR (Equivalent Series Resistance) : 25mOhm
Lifetime @ Temp. : 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Applications : General Purpose
Ripple Current @ High Frequency : 2.53 A @ 100 kHz
Size / Dimension : 6.3mmx6.1mm
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : Radial, Can - SMD
Packing QTY : Tape & Reel (TR),1000
Contact Now
APXE100ARA121MF61G United Chemi-con 120uF 10V Aluminum Polymer Capacitors Radial, Can - SMD6.3x6.1mm